Pięć kroków powrotu do zdrowia dzieci z porażeniami neurotoksycznymi

“Tak długo dzieci mają szansę, jak długo rodzice mają nadzieję.”  Dr. Andre Alexander Kulisz, wykład dla lekarzy “Methylation – Essential Element of Autism Recovery”, Austin, Texas 2013

Leczenie dzieci ze spektrum autyzmu metodą Dr. Kulisz składa się z następujących pięciu kroków:


children_running6001.  Wyleczenie przewodu pokarmowego i jego podstawowych funkcji
: alimentacji (trawienie, przyswajanie, uruchomienie procesów metabolicznych – podstawy do metylacji), neurologii przewodu pokarmowego, wypróżniania/odtruwania, odporności i samopoczucia. Jest to pierwszy i zasadniczy krok tworzący fundament zdrowia.  Według naszego doświadczenia bez tego kroku jakiekolwiek leczenie jest skazane na niepowodzenie ponieważ wszystkie metody leczenia dzieci prowadzą przez żołądek.  Ten krok trwa ok. trzech to sześciu miesięcy, jakkolwiek po dwóch do czterech tygodni przewód pokarmowy jest wystarczająco sprawny aby rozpocząć kurację.  Po wyleczeniu przewodu pokarmowego jest niezbędne aby podawać dziecku preparaty podtrzymujące jego prawidłowe działanie aż do całkowitego wyjścia z autyzmu.  Zazwyczaj zachowanie dziecka autystycznego się zmienia w kierunku „normalności” w miarę jak stan przewodu pokarmowego się poprawia.  Dziecko często wychodzi z izolacji, utrzymuje kontakt wzrokowy, zaczyna odczuwać potrzebę kontaktu fizycznego.

Ważne:  Wiele dzieci jest zainfekowanych pasożytami.  Jeżeli tak jest, należy wyleczyć infekcje zanim rozpocznie się program Dr. Kulisz.  Prosimy pamiętać o zasadzie:  jeżeli jeden pasożyt jest zidentyfikowany, zazwyczaj są również inne pasożyty których analiza nie znalazła.  Również, jeżeli u jednej osoby w rodzinie wykryto infekcje, należy przyjąć zasadę, że cała rodzina jest zainfekowana.  Polskim specjalistą w tej dziedzinie jest Dr. Wojciech Ozimek w Warszawie.  http://www.centrumozimek.pl/


2.  Odtrucie z neurotoksyn: wytworzenie procesów metabolicznych ze znacznym udziałem aminokwasów i antyoksydantów.  Ten proces zaczyna się zazwyczaj od drugiego kwartału kiedy przewód pokarmowy jest na tyle sprawny aby sprostać wymogom odtruwania.  Wymaga dobrego działania wątroby dziecka przez którą wszystkie procesy metaboliczne się odbywają.  Male dzieci mają bardzo mało sprawne wątroby.  Dlatego bez pomocy nie są w stanie usunąć toksyn z organizmu.   Ten proces trwa do końca leczenia.


3.  Pełne odtworzenie profili metaboliczno-fizjologicznych i neurologicznych.  Jest to niezbędne do wytworzenia struktur neurologicznych/mózgowych które są potrzebne do rozwoju umysłowego dziecka, koordynacji (np. ręka – oko), równowagi fizycznej, itd. Ten krok zaczyna się między drugim a trzecim kwartałem (czasem wcześniej) w zależności od stanu dziecka.  U dzieci z ciężkim stanem autyzmu ten krok może być opóźniony nawet o dwa kwartały.


4.  Wytworzenie/pogłębienie umiejętności poznawczych, rozumienia i wykonywania polecen i instrukcji, wytworzenie umiejętności wypowiadania się; formułowania myśli, potrzeb, marzen; początkowe wejście w świat abstrakcji (poznawanie pojęć abstrakcyjnych: dobre/złe, ładne/brzydkie, dużo/mało, itd.) Jest to okres wprowadzania terapii mowy, fizykoterapii, np. integracji sensorycznej, i innych wg. uznania wiodącego terapeuty w kontakcie z nami.  W niektórych przypadkach terapie mogą się już zacząć po 2 – 3 kwartale leczenia fizjologicznego.  W tym kroku może się pojawić ukryty talent u dziecka.  Może to być gra na instrumentach, śpiew, rysowanie czy malowanie, umiejętność liczenia (mieliśmy przypadek, ze dziecko potrafiło mnożyć trzycyfrowe liczby przez siebie), budowę skomplikowanych figur i maszyn z Lego, itd. Rozwijanie talentu ZAWSZE pomaga rozwojowi intelektualnemu.  Przytłumienie talentu zatrzymuje rozwój.


5.  Powrót/wejście do środowiska rówieśników bez ograniczeń.  Podejmowanie decyzji, branie odpowiedzialności za decyzje, pełne zrozumienie elementów abstrakcyjnych, szczególnie matematycznych: wartości numeryczne 1, 2 , 3, …10,11, itd. Koncept operacji dodawania, odejmowania, mnożenie, dzielenia, itd. Ten krok może wymagać pomocy we wprowadzeniu dziecka w nowy świat samodzielności.

*************

I to jest koniec.  Nie zawsze udaje nam się doprowadzić dziecko do pełnej samodzielności w ciągu dwóch lat (czas trwania programu).  Czasem wymaga to dłuższego leczenia.  Zazwyczaj dzieci wychodzą z naszego programu po 6 – 7 kwartałach. Z naszej praktyki wynika, ze istnieje powiązanie wyników kuracji i wieku dziecka.  Im młodsze dziecko, tym krótsza kuracja, tym lepsze wyniki.  Dlatego im szybciej się zacznie leczenie tym większe są szanse na wyleczenie.

Osoby zainteresowane naszym programem: prosimy o kontakt przez formularz.  Po wypełnieniu formularza o żądanie wstępnej konsultacji prosimy o wysłanie nam informacji medycznych o pacjencie z ostatnich sześciu miesięcy, orzeczeń lekarskich, itd. na adres marywhite@kulisz.com. Koszt wstępnej konsultacji/ewaluacji jest $60.00

Program leczenia: program nadzorowany przez Dr. Kulisz i jego zespól amerykanski lub lokalnych lekarzy lub terapeutow, i zawiera wszystkie preparaty, konsultacje, nadzór na leczeniem i skierowania do terapeutów.  Jeżeli należy zmienić terapie w trakcie leczenia,  dodatkowe preparaty są wysłane bez dodatkowej oplaty.  Warunkiem do przystąpienia do programu jest przyrzeczenie rodziców do składania tygodniowych raportów przez internet o postępach leczenia.  Koszty terapii u terapeutów nie są zawarte w kosztach leczenia Dr. Kulisz.

Obszar: Unia Europejska, Południowa Afryka, Australia, Nowa Zelandia, Brazylia i Argentyna.


Wszelkie pytania prosimy kierować po polsku do kathrynburrows@kulisz.com, po angielsku do marywhite@kulisz.com 

Updated Jan. 24, 2107